Wydarzenia i podcasty
Stop Hejt: Hejt nie musi mieć charakteru mocnego, czasem to po prostu nieuzasadniona krytyka
Hejt nie musi mieć charakteru mocnego, czasem to po prostu nieuzasadniona krytyka
Stop Hejt: Ograniczanie czasu antenowego to działanie antydemokratyczne
Ograniczanie czasu antenowego to działanie antydemokratyczne
Stop Hejt: Mowa nienawiści wypływa z dyskryminacji i jest formą dyskryminacji
Mowa nienawiści wypływa z dyskryminacji i jest formą dyskryminacji
Stop Hejt: W przemocy nigdy nie ma równowagi sił
W przemocy nigdy nie ma równowagi sił
Stop Hejt: Masz prawo kogoś nie lubić, ale nie wolno Ci hejtować
Masz prawo kogoś nie lubić, ale nie wolno Ci hejtować
Debata Jak wstać z kolan i ustać. Instrumenty polskich wpływów w świecie
Histerie polskiej dyplomacji dają łatwą ekskuzę naszemu partnerowi, z którym potrzebujemy, krytycznej, mocnej, racjonalnej, z naciskiem na racjonalną, rozmowy. W wyniku wojny Polska wstała z kolan. Nasza pozycja jest dziś na pewno wyżej i w Europie i transatlantycko niż rok temu. Polska wzięła za tę sytuację odpowiedzialność. Słabości systemowe nie są charakterystyczne tylko dla tego rządu ani naszego państwa. Dyplomacja jest w turbulencji nie tylko w Polsce.
One Pager: Anonimowość i hejt w mediach
Codziennie miliony osób zamieszcza agresywne komentarze na profilach mediów społecznościowych lub portalach wydawców prasy. Chcą wyrazić publiczną krytykę, osobiste oburzenie lub po prostu dać upust emocjom. Formy agresji online to przestrzeń od wyrażania wstrętu i pogardy po oszczerstwa, obelgi i nienawiść. Czy powszechna w Internecie anonimowość, wpływa na wymianę opinii? Dlaczego w dobie mediów społecznościowych hejt zyskał tak na popularności? A może przekleństwa i język agresji w komentarzach zwiększają zyski wydawców?
One Pager: Tik Tok zakazany na Kapitolu
Jaką aplikacją jest Tik Tok? Kto i dlaczego nie może używać Tik Toka w USA? Czy to początek większych problemów tej aplikacji? Odpowiedzi na te pytania poznacie w tym odcinku!
One Pager: Sytuacja polskich mediów tradycyjnych
Czy Radio i TV umierają? Podsumowanie 2022 roku w mediach tradycyjnych w Polsce. Jak skraca się czas oglądania telewizji? Jak zmienia się konsumpcja radia przez nowe pokolenia oraz jak radziły sobie media publiczne w 2022 roku. O tym wszystkim w najnowszym ONE PAGER – krótkim videocascie o mediach.
Szczyt Edukacyjny
Polska szkoła powinna Przygotować uczniów i uczennice do wyzwań przyszłości i dbać o dobrostan całej społeczności szkolnej. Doceniać nauczycielską pracę i profesjonalizm. Być dobrze finansowana, działać we współpracy z lokalną społecznością. Uczyć demokracji i zaangażowania.