W mediach
Goniec: Raport Gońca
Środowiska demokratyczne są w 99% zgodne jeśli chodzi o to, co i jak należy zrobić z edukacją. Żeby zmieniać jakąkolwiek złożoną rzeczywistość, a taką właśnie jest edukacja, to trzeba to robić koniunktywnie, czyli pewne obszary muszą być realizowane naraz i to jest dokładnie meta założenie Edukacji dla Przyszłości.
RMF FM: Popołudniowa rozmowa
Pierwszym krokiem ministra funduszy i polityki regionalnej będzie udział w przyszłotygodniowym szczycie UE w Brukseli, bo Polska ma zablokowany dostęp do środków z Funduszu Odbudowy. Potrzebne są rozwiązania ustawowe do tego, by odblokować środki z Funduszu Odbudowy – dotyczy to np. tzw. ustawy kagańcowej, systemu odpowiedzialności sędziów. Nawet jeśli prezydent Andrzej Duda zawetuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości, to już samo przegłosowanie ich w Sejmie będzie sygnałem dla Brukseli, że Polska chce przestrzegać praworządności, wydaje mi się, że to wystarczy do odblokowania środków z KPO.
Gazeta.pl: Eksperci o ośmiu trudnych latach w polskiej edukacji
Przemoc naznacza ten system, naznacza nasze społeczeństwo, a w ostatnich latach ona była podniesiona do potęgi. Jak to rozumiemy, to możemy iść dalej i możemy rozmawiać o szczegółowych rozwiązaniach.
Rzeczpospolita: I Polska, i Ukraina potrzebują uchodźców
Można umiejętnie wykorzystywać znajomość polskich i ukraińskich kontekstów kulturowych do rozwoju kompetencji zawodowych.
Rzeczpospolita: Służbie cywilnej potrzeba prestiżu. Podwyżki w urzędach nie wystarczą
Głos członka zarządu Instytutu Stanisława Zakroczymskiego o służbie publicznej w artykule Rzeczpospolitej
TVN24: Fakty po Faktach
Jest zgoda wszystkich ugrupowań, które tworzą koalicję, że zawody, które były deprecjonowane w ostatnich latach muszą zostać dowartościowane. To jest pierwsza jawna, transparentna umowa koalicji rządzącej. Mamy ogromną satysfakcję, że taka nowa jakość w polityce się zdarzyła.
Czy Białoruś zagraża Polsce?
Andrzej Szeptycki o pułapkach polskiej polityki, zagrożeniu ze strony Białorusi i Rosji oraz możliwości wykorzystania ich przez Prawo i Sprawiedliwość
EspresoTV: ВІЙСЬКА НАТО в Україні (Wojska NATO na Ukrainie)
Andrzej Szeptycki dla espreso.tv o wynikach szczytu NATO w Wilnie i procesie pojednania polsko-ukraińskiego w kontekście 80. rocznicy zbrodni wołyńskiej
Rzeczpospolita: System dwupartyjny ma liczne słabości
Sprzyja ekstremizmom, ogranicza swobodę wyrażania opinii, a nawet, w polskim przypadku, utrudnia reformowanie państwa – o wadach systemu dwupartyjnego. W systemie dwupartyjnym może działać wiele partii, ale tylko dwie spośród nich mają realną szansę na zdobycie władzy. Klasyczne przykłady to Stany Zjednoczone, a także w przeszłości Wielka Brytania.
Polsat News: Punkt widzenia
W dzisiejszej debacie sejmowej wszystkie partie polityczne wyraziły się negatywnie na temat samego mechanizmu relokacji migrantów, co więcej opozycja złożyła poprawkę do uchwały która wzywa rząd, aby uzyskała fundusze na wsparcie państwa polskiego w zakresie pomocy, której ono udziela uchodźcom z Ukrainy. To tworzenie sporu politycznego na siłę. Problemem jest to, ze rząd nie był w stanie wynegocjować z innymi państwami sprzeciwu wobec tego mechanizmu.