Podróż ku neutralności klimatycznej nie może być już dalej odkładana. Czas odmierza nam nie tylko tykająca coraz szybciej klimatyczna bomba zegarowa, ale także ogromne koszty spalania węgla, zanieczyszczania powietrza i dewastacji zasobów naturalnych.

Dzisiaj najważniejsze pytanie to już nie jest „czy ?” ale „jak?”. Jak przeprowadzić zieloną transformację aby zapewnić polskiemu przemysłowi, rolnictwu, ale także usługom konkurencyjność w Unii Europejskiej i na świecie?
Jak zrobić aby korzyści z tej zmiany dotyczyły wielu, a nie tylko wybranych?
Wreszcie jak ochronić tych dla, których podróż „zielonym szlakiem” będzie się wiązała z dużymi kosztami?
 

29 marca 2021 r. Instytut Strategie 2050 organizuje debatę publiczna “Polska na Zielonym Szlaku. Neutralność klimatyczna 2050”. Debata odbędzie na profilu FB Strategie 2050

Punktem wyjścia do dyskusji będzie wystąpienie Szymona Hołowni lidera ruchu Polska2050 oraz raport przygotowany przez Instytut Strategie 2050, który zostanie opublikowany w dniu debaty na naszej stronie internetowej.

W dyskusji wezmą udział ponadto: Ilona Jędrasik, Client Earth; Dominika Lasota, aktywistka z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego; Jakub Wiech, portal Energetyka24.com; Chris Bolesta, Instytut Strategie 2050. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka Instytutu Strategie 2050. 

Zapraszamy do oglądania transmisji on-line 29 marca w godz.18.00-20.00 i już dziś zachęcamy do zapisania się na wydarzenie. Każdy widz debaty będzie mógł zadać pytanie poprzez chat.

Interesujące? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter