Wydarzenie: Zakończyliśmy konsultacje społeczne założeń do ustawy o jawności finansowania działalności politycznej. W konsultacjach wzięło udział 732 osoby z całej Polski! (9.X)

9 października zakończyliśmy konsultacje społeczne on-line założeń do ustawy o jawności finansowania działalności politycznej.  

W konsultacjach wzięło udział aż 732 obywatelek i obywateli z całej Polski, co ilustruje mapa, ale były też pojedyncze odpowiedzi z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Imponujący zasięg konsultacji ilustruje mapa.

Liczny udział w konsultacjach, mimo trudnej epidemicznej codzienności pokazuje, że temat jest dla ludzi ważny.  

Na zaproszenie do udziału w konsultacjach nie odpowiedziała żadna z trzynastu partii politycznych zasiadających w Parlamencie RP, choć zaproszenie skierowaliśmy osobiście do liderów wszystkich partii, i są oni jednymi z głównych interesariuszy proponowanych przez nas zmian.

W tym tygodniu Instytut Strategie 2050 przystąpi do analizy wyników konsultacji społecznych. Na listopad planujemy panel ekspercki, w którym każdy i każda zainteresowana będzie mógł wziąć udział. O wszystkim będziemy informować.