Wydarzenie: Inauguracyjne spotkanie koordynatorów regionalnych Strategie2050 (9 IX)

9 września 2020 roku uruchomiliśmy oddziały regionalne Instytutu Strategie 2050 w pięciu pierwszych województwach. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli koordynatorzy regionalni Instytutu z Małopolski, Pomorza, Wielkopolski, województw śląskiego i opolskiego.

Wiemy, że z Warszawy niewiele widać. Ze stolicy nie da się rozwiązać lokalnych i regionalnych problemów w powiatach i gminach. Dlatego Strategie 2050 będą działać w całej Polsce. Nasi koordynatorzy tworzą zespoły wojewódzkie, by na miejscu służyć wiedzą, znajdywać rozwiązania i współpracować merytorycznie w ramach Ruchu Polska 2050.

Już teraz z Instytutem współpracuje kilkudziesięciu ekspertów specjalizujących się w kilkunastu obszarach: od klimatu po samorządność, od gospodarki morskiej po politykę zagraniczną. Na poziomie regionalnym nasz Instytut opracuje propozycje programowe dla danych województw, wesprze też prace zespołu centralnego nad rozwiązaniami ogólnokrajowymi.

To dopiero początek naszej drogi. Już myślimy nad rozpoczęciem prac w kolejnych regionach, a do końca roku chcemy stworzyć struktury Instytutu we wszystkich województwach. Jednocześnie jako Strategie 2050 pracujemy nad analizą bieżących wydarzeń, tworzymy Szkołę Liderów i program Edukacja dla Przyszłości. O efektach tej pracy dowiecie się niebawem!

W spotkaniu uczestniczyli:

Koordynatorzy regionalni Instytutu Strategie 2050

@Krystian Mierkiewicz (woj. wielkopolskie) (https://www.facebook.com/krystian.mierkiewicz)
@Emil Rojek (woj. pomorskie) (https://www.facebook.com/profile.php?id=1837855458)
@Gabriela Sowa (woj. małopolskie) (www.facebook.com/sowagabi)
@Agnieszka Tkacz (woj. opolskie) (https://www.facebook.com/profile.php?id=100014908200144)
@Tomasz Wawak (woj. śląskie) (https://www.facebook.com/WawakTomasz)

Przedstawiciele centrali Instytutu Strategie 2050

@Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz
@Jan Szyszko
@Stanisław Zakroczymski

Interesujące? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter