Wydarzenia

9 października zakończyliśmy konsultacje założeń do ustawy o jawności finansowania działalności politycznej. W konsultacjach wzięło udział 732 obywatelek i obywateli. Na zaproszenie do udziału w konsultacjach nie odpowiedziała żadna z partii politycznych zasiadających w Parlamencie RP. W tym tygodniu oczekujemy  odpowiedzi organizacji eksperckich i przystępujemy do analizy wyników konsultacji. 

22-23 września przesłaliśmy listy od Szymona Hołowni do siedemnastu organizacji eksperckich i liderów trzynastu partii zasiadających w Parlamencie RP z zaproszeniem do udziału w konsultacjach założeń do ustawy o jawności finansowania działalności politycznej. W konsultacjach może wziąć udział każdy poprzez formularz na naszej stronie. Na odpowiedzi czekamy do 9 października 2020 r.

17 września rozpoczęliśmy konsultacje społeczne dotyczące założeń do ustawy „O jawności finansowania działalności politycznej”. Założenia zostaną rozesłane do wszystkich partii politycznych, a także do organizacji zajmujących się na co dzień tą problematyką. Każdy zainteresowany będzie mógł się wypowiedzieć na temat. Po zebraniu opinii zostanie zaprezentowany raport z konsultacji oraz przeprowadzona debata ekspercka. Konsultacje potrwają do 9 października 2020 r.  Dowiedz się więcej.

9 września odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów regionalnych Strategie2050. Rozpoczynamy pracę w pięciu województwach. Do końca roku stworzymy oddziały regionalne w całej Polsce. Dowiedz się więcej.