Edukacja Społeczna 2050

Społeczeństwo polskie to organizm zbiorowy, na który składa się 38 mln jednostek. By społeczeństwo mogło dobrze wypełniać swoje role, kontrolować wybieranych przez siebie przedstawicieli, budować poczucie wspólnoty wartości i celów, niezbędne jest budowanie świadomości obywateli. Świadomości obywatelskiej, gospodarczej, prawnej, funkcjonowania mediów, technik dialogu oraz w wielu innych sferach.
 
Czym jest Edukacja Społeczna? To długofalowy projekt zakładający rozpowszechnianie wiedzy merytorycznej, obdartej z przekazu emocjonalnego czy politycznej agitacji. Wiedzy podanej językiem możliwie prostym, przyjemnym dla oka i łatwo przyswajalnym. Bez technicznych zwrotów i bez odstraszającego oraz nierzadko specjalistycznego żargonu. Projekt Edukacja Społeczna będziemy prowadzić w trzech fazach.
 
Za pośrednictwem strony na Facebooku będziemy publikować krótkie hasła wraz z pełniejszym opisem w treści posta. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Ruchu Polska 2050 do udostępniania tych postów – do propagowania wiedzy, jaką ze sobą niosą. Chcemy też wyjść z naszym projektem poza media społecznościowe. Planujemy organizację szkoleń i wydarzeń online, a gdy pozwoli na to sytuacja pandemiczna – spotkania fizyczne w mniejszych miastach i miasteczkach.
 
Już teraz zapraszamy do polubienia strony Edukacji Społecznej. Polecamy też dodanie jej do ulubionych, by żaden
nasz post nie umknął Waszej uwadze.
 
Życzymy miłej lektury kolejnych postów i powodzenia w rozsiewaniu światełka świadomości po naszym pięknym kraju.
 
Projekt przygotowuje zespół Strategie 2050 w woj. pomorskim pod kierownictwem Emila Rojka. Autorem Edukacji Społecznej 2050 jest ekspert tego zespołu Rafał Kwaśnik