Konsultacje „Polska na Zielonym Szlaku” 25 X

Galopujące ceny prądu pokazują, jak wyzwania energetyczne już dziś wpływają na życie mieszkańców Polski. W społeczeństwie rośnie świadomość zmian klimatycznych i ich konsekwencji, w końcu ich skutki widoczne są w Polsce gołym okiem, a większość z nas płaci rachunki za prąd. W rezultacie coraz więcej Polaków wie, że prąd wytwarza się głównie z węgla i chce, by Polska od tego modelu odeszła.

Pytanie, przed którym dziś stajemy, to nie “czy”, ale “jak” przeprowadzić zieloną transformację.
Jakie są przyczyny trwającego kryzysu energetycznego?
Jak ochronić przed jego skutkami najbardziej narażonych?
Jak obniżyć emisje możliwie jak najszybciej, przy możliwie najmniejszym koszcie społecznym?
Jak przeprowadzić zielone reformy, by skorzystało na nich jak najszersze grono Polaków – również ci mieszkający poza największymi ośrodkami i ci mniej zamożni

Instytut Strategie 2050 opublikował dokument programowy „Polska na Zielonym Szlaku. Strategia dojścia do neutralności klimatycznej” autorstwa Krzysztofa Bolesty, Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz i Jana Szyszko. Przedstawiliśmy w nim konkretne rozwiązania dotyczące zielonej transformacji w Polsce. Pokazaliśmy ścieżkę uniezależnienia od paliw kopalnych i kryzysów. Zaprezentowaliśmy pomysły zielonych reform, które przesuną korzyści z transformacji do małych i średnich firm oraz indywidualnych wytwórców energii odnawialnej.

25 października 2021 (poniedziałek) w godz. 12-14 zapraszamy serdecznie do uczestnictwa online w konsultacjach, podczas których do zaproponowanych rozwiązań odniosą się eksperci i politycy. Na czacie na profilu Strategie 2050 na Facebooku będzie możliwość zadawania pytań gościom.

Interesujące? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter